0,00 zł 0


Zaloguj | Zarejestruj

Dlaczego świece sojowe?

♥ W świecach ilmu zamykam 100% natury - w trosce o zdrowie Twoje i Twoich najbliższych. Całkowicie naturalne olejki eteryczne, destylowane prosto z roślin, drzew czy skórek cytrusów - i nic więcej. Zero ftalanów, zero chemii, zero środków drażniących. Wosk sojowy z odnawialnych źródeł bez sztucznych barwników, który w przeciwieństwie do parafiny (będącej pochodną ropy naftowej) nie wydziela toksycznych, mocno szkodliwych dla zdrowia substancji takich jak toluen czy rakotwórczy benzen. Niebielony knot z organicznej bawełny, impregnowany ręcznie woskiem sojowym, bez śladu parafiny i metali ciężkich. Bo zdrowie to najcenniejszy skarb, jaki mamy.

♥ Nie znajdziesz w nich także żadnych innych sztucznych substancji, w tym barwników. Wosk sojowy z natury posiada szlachetny, kremowy kolor, który jest piękny sam w sobie. Niektóre świece ze względu na intensywny kolor olejków eterycznych (głównie cytrusowych) mogą wpadać w cieplejsze tony, ale nigdy nie zobaczysz w nich szkodliwych, kolorowych barwników. Elegancja w swej prostocie.

♥ Świece sojowe spalają się w znacznie niższej temperaturze niż świece parafinowe, dzięki czemu możemy cieszyć się nimi średnio aż 2 razy dłużej. Należy przy tym też pamiętać, aby przed każdym następnym paleniem przycinać knot do długości 5 mm, co zapewni równomierne zużycie świecy.

♥ Stosuję maksymalne możliwe stężenie (12-15%) cennych i drogich olejków eterycznych - nie podbijam aromatu świec tanimi, szkodliwymi olejkami zapachowymi. Ich delikatny, naturalny zapach sprawia, że świece można palić przy zamkniętych oknach, nawet przy nadwrażliwym węchu. Świece sojowe ilmu są totalnym przeciwieństwem ogólnodostępnych, drogeryjnych i marketowych świec, które niejedną osobę przyprawiają intensywnym, chemicznym zapachem o ból głowy. Zamiast perfum tylko próbujących naśladować aromaty przyrody, stawiam na zapachy delikatne jak natura sama w sobie.

♥ Wszystkie kompozycje zapachowe, składające się ze 100% naturalnych olejków eterycznych są tworzone przeze mnie od początku do końca, dzięki czemu aromat świec ilmu jest unikalny i niepowtarzalny. Mieszam, testuję, eksperymentuję - aby każdy zapach natury był czymś więcej. Aby tworzył obrazy w naszej wyobraźni oraz przywoływał najcieplejsze wspomnienia.

♥ Świece sojowe wydzielają aż o 90% mniej CO2, dzięki czemu nie kopcą, a słoiki pozostają wolne od nieestetycznej, czarnej sadzy.

♥ Każda świeca z osobna jest tworzona ręcznie przeze mnie, w mojej małej, domowej pracowni w Łodzi. Z ogromną starannością, pasją i dbałością o detale, z troską o najwyższą jakość, pod którą podpisuję się całym swoim sercem. Staram się, aby każda osoba otwierająca moje paczki poczuła tę samą radość co podczas odpakowywania prezentu.

♥ Świece sojowe ilmu są bardzo długo, starannie i regularnie testowane, zanim trafią w Twoje ręce. Odpowiednia grubość knota, zapewniająca długą żywotność świecy, bezpieczeństwo słoików, równomierne spalanie świecy, najwyższa jakość wosku sojowego oraz olejków eterycznych - tak ważne elementy procesu tworzenia dla Ciebie świec muszą być pod stałą kontrolą. Jakość przede wszystkim.

♥ Kocham naturę, dlatego świece ilmu są przyjazne środowisku. Nie znajdziesz tu ani grama plastiku. Ekologiczny, biodegradowalny wosk sojowy, bawełniany knot, etykieta z najwyższej jakości, przyjemnego w dotyku papieru strukturalnego, szklane słoiki, aluminiowa nakrętka bez plastikowej podkładki oraz ekologiczne pakowanie do wysyłki. Po zużyciu świecy odklej etykietę, umyj słoik ciepłą wodą z płynem do naczyń i daj mu drugie życie. Na przykład jako pojemnik na przyprawy, długopisy czy szczoteczki. Less waste, more love.

♥ Wosk sojowy z łatwością usuniesz ciepłą wodą z mydłem także z dywanu, ubrań czy innych powierzchni, z których parafina jest wręcz niemożliwa do usunięcia. Jednak przestrzeganie zasad bezpieczeństwa ze spodu świecy pozwoli na uniknięcie takiej konieczności.

♥ Każda ze świec jest okraszona cudownymi, delikatnymi rysunkami natury, wykonanymi specjalnie dla ilmu przez uzdolnioną, polską ilustratorkę Ewelinę Rivillo. Dzięki nim świece pięknie wkomponują się w każde wnętrze, dodając mu uroku, elegancji i przytulności.

♥ Świece ilmu są wegańskie i żaden z wykorzystanych składników nie był testowany na zwierzętach.

ilmu - Naturalne świece sojowe

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z nowościami

Loading...